Ментальне здоровя в час війни

     Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

    Це означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.

    Проблема захисту ментального здоров’я надзвичайно загострилася після початку повномасштабної війни в Україні. Такі чинники, як участь у бойових діях або перебування в прифронтовій зоні з постійними ракетними та артилерійськими обстрілами, бомбовими ударами, перебування в окупації, значно підвищують уразливість наших співгромадян до психосоціального стресу, сприяють поширенню психічних розладів, як-от депресія, тривога, постcтресові розлади тощо. Тому наше завдання - не розкисати, допомагати собі і рідним боротися з психологічними труднощами. Як це робити? 

     Щоб підтримати психіку під час війни і відкинути, принаймні, на другий план пережитий стрес, необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

Немає коментарів:

Дописати коментар