З того часу, як прогресивна наукова думка досягла розуміння того, що атом і сам по собі має дуже потужні сили, настала абсолютно нова ера в історії нашого розвитку. Користь і шкода, які супроводжували вчених, розробників технологій практичного використання ядерної енергії, були очевидні із самого початку.
Мирний атом - досить умовне визначення. Обережність і забезпечення максимальної безпеки, - ось ключові моменти, що супроводжували і до цих пір супроводжують вчених у роботі з цими «тонкими» матеріями. Але так було не завжди. Наша історія, на жаль, знає і ті часи, коли політична доцільність, що живиться страхом і недовірою, штовхала людину на відверте нехтування елементарними людськими цінностями. Так сталося і на прикінці першої половини XX століття.
Розуміння і політична воля у необхідності припинення подібного ставлення до навколишнього середовища та природи самої людини пройшло лише з наступом нового тисячоліття.
2-го грудня 2009-го року на 64-й сесії, поважної міжнародної структури, Генеральної асамблеї ООН, в резолюції № 64 /35, 29-е серпня було оголошено Міжнародним днем дій проти ядерних випробувань .
Не можна сказати, що спроби припинити подібні згубні дії по відношенню до життя і здоров’я людей, нашої природи і навколишньому середовищу, не робилися і раніше, адже із закінченням «холодного» протистояння і новітньої світової конфігурацією, вирішення цих питань активно просувалася більшістю найпотужніших ядерних держав.
Будемо сподіватися, що цього разу нарешті з’явиться можливість досягти повного і остаточного, а головне - наймудрішого рішення цих проблем.
Немає коментарів:
Дописати коментар